Новини

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ ВЕСІЛЬНИЙ БАНКЕТ

Весілля - довгоочікуване і радісне свято не тільки для молодят, але і для їх гостей: родичів, друзів, колег і батьків, тому головне правило весільного банкету - «Частування повинно бути смачне і рясне». Ви самі організовуєте свято? Тоді вам корисно буде дізнатися про те, як правильно поставити столи, які страви вибрати для весільного меню і в якому порядку подавати їх на стіл.

Організаційні моменти

Столи на весіллі найзручніше ставити буквою «Т», так всі присутні зможуть, чи не вивертаючи шиї, споглядати нареченого і наречену. За столом наречений і наречена займають почесні місця. Потім сідають батьки молодят: ліворуч від нареченого - батьки нареченої, праворуч від нареченої - батьки нареченого в знак того, що кожна з сімей приймає в свої ряди нового члена, далі бояри і почесні гості. Місце кожного запрошеного прийнято позначати іменною карткою. За старовинним звичаєм і законом гостинності, будь-яка людина, що ввійшла в будинок, повинен бути почастований, а ті, кому надають таку увагу, не повинні їм зловживати.

Окрасою залу ви можете зайнятися самостійно або звернутися за допомогою до професіоналів нашого агентства. Не забудьте прикрасити стіл весільної квітковою композицією, за допомогою флористів, яка додасть йому шик і витонченість.

Бенкет на весь світ

Вибір страв залежить від смаків молодят, сімейних і національних традицій, але головне - весільне меню повинне бути різноманітним і досить рясним, адже на весілля, як правило, запрошують багато гостей, а триває банкет від 3 до 4-6 годин. Рекомендується робити перерви по 20-30 хвилин, під час яких гості танцюють, курять, спілкуються, а офіціанти тим часом готують стіл до новій зміні блюд і забирають брудний посуд.

У послідовності подачі страв існують певні правила.

I етап: холодні і гострі закуски з солоною і маринованої риби, а також ікра.

II етап: фарширована, заливна і відварна риба, краби, омари, кальмари, раки, мідії, устриці, салати з рибою і морепродуктами.

III етап: м'ясні салати і закуски з натурального м'яса: нарізка з сирокопчених ковбас, копченостей, холодець, холодець.

IV етап: страви з яєць, сиру, вершкового масла.

Якщо в меню передбачені гарячі закуски (наприклад, гарячі бутерброди, жульени), їх подають відразу за холодними закусками. Деякі організатори, особливо в зимовий час, включають в меню гарячий м'ясний або курячий бульйон. Бульйон можна подавати як перед холодними, так і перед гарячими закусками (в останньому випадку перед подачею гарячої страви роблять перерву).

V етап: гарячі страви. На весільному банкеті їх може бути кілька. Професіонали радять не ділити страви на порції, а подати до столу кілька загальних блюд - красиво прикрашену дичину, птицю і рибу. Подані цілком порося або осетер прикрашатимуть стіл, який буде виглядати шикарно. Ці страви справлять незабутнє враження на ваших гостей, так що будьте впевнені, що на якийсь час вони стануть центром уваги.

VI етап: весільний торт і десерт, фрукти, кава і чай. Час солодощів настає близько опівночі, коли наречена знімає фату. Офіціанти приводять стіл в порядок, залишаючи на ньому напої до самого кінця урочистості.

Традиційні весільні страви та напої

У давні часи нареченого і наречену перед святом потай годували куркою. Також курку подавали гостям. З нею був пов'язаний і традиційний пиріг-курник, усередині якого знаходилися печені яйця, а верх прикрашала куряча голова з тіста. За традицією на столі також повинна бути свинина - символ майбутнього багатства і благополуччя молодих. Ну а вінчає весільний бенкет, звичайно ж, каравай та торт.

Що стосується напоїв, тут теж немає строгих правил, за винятком пива - його в перший день весілля подавати не прийнято. Зазвичай пивом пригощають гостей на другий день.

На весіллі прийнято подавати шампанське. Взагалі цей благородний напій на весіллях п'ють в основному під час першого тосту, потім в хід йде горілка, коньяк і вино.

З розрахунку на 10 чоловік за основу можна взяти такі цифри: 3-4 пляшки міцних напоїв (горілка, коньяк і т.д.), 2-3 пляшки шампанського, 3-4 пляшки вина. Це приблизна кількість може бути скориговано, виходячи зі списку запрошених.


ВЕСІЛЬНІ ТРАДИЦІЇ

Для більшості з нас звичний довгий список весільних традицій від кидання букета і розрізання весільного торта до осипання пари зерном. Нам здається, що весілля - не весілля, якщо ці традиції не дотримуються. Однак багато народів мають унікальні весільні традиції, які вони дбайливо зберігають і передають з покоління в покоління.

Більшість весільних традицій прийшли з стародавнього Риму і інших культур античності.

Чи знаєте ви, що вже в давнину на весіллі повинні були бути присутніми 10 подружок нареченої і друзів нареченого? Їх запрошували для того, щоб відлякувати ревнивого злого духа, який міг захотіти нашкодити парі. Подружки нареченої традиційно одягалися подібно нареченій, а бояри (друзі нареченого) - подібно нареченому. Вважалося, що серед таких схоже одягнених людей злий дух не зможе відрізнити, де справжні наречений і наречена, і отже не зможе заподіяти їм зло.

Біле плаття символізує не невинність, як думають багато хто, а радість і процвітання. Стародавні греки і католики носили у свята білий одяг. Вони навіть фарбували в день весільної церемонії свої тіла в білий колір. Протягом століть білий колір вважався просто одним зі святкових квітів. Тільки в середині 17-го століття, королева Вікторія ввела в Англії, так і в усій Європі, моду нареченій на весілля одягати тільки біле, тому що сама королева Вікторія була в білому на власному весіллі. Згідно з іншою версією ця мода була введена ще раніше Анною Австрійською. До неї нареченої на весілля одягали рожеве плаття, але Анна вийшла в білому. Це було так красиво, що всі дами вищого суспільство Франції, а згодом і Англії, Іспанії, Португалії стали брати приклад з Ганни. До них приєднався і простий люд.

Саме фата, а не біле плаття нареченої, означає її цнотливість. Тому вважається, що якщо жінка виходить заміж не в перший раз, вона не повинна одягати фату на весільну церемонію.

Традицію обміну обручками імовірно придумали єгиптяни. Кругла форма кільця - це вічність, нескінченне щастя і любов між подружжям.

Вважається, що дотик гостями нареченого і нареченої в день весілля приносить щастя, тому що в день весілля пара благословляється богом.

Весільний пиріг символізує достаток. Стародавні Римляни в кінці весільної церемонії розламували пиріг над головою нареченої, щоб внести достаток в нову сім'ю, а крихти збиралися гостями як знак удачі. У середньовічній Англії традиція була змінена: гості приносили з собою пироги і нагромаджували їх у центрі столу, а наречений з нареченою намагалася поцілуватися поверх гори пирогів.

У наш час дуже поширена традиція, згідно з якою наречений повинен перенести молоду дружину через поріг будинку, в якому вони будуть жити. Ось як вона виникла: Раніше вважали, що якщо молода дружина впаде на порозі свого нового будинку, це погана прикмета. Щоб повністю виключити подібне падіння, женихи піднімали своїх наречених і переносили через поріг будинку на руках.

Тут зібрані для Вас цікаві відомості про європейські весільні традиції.

Болгарія

У Болгарії є традиція: коли наречена і наречений покидають свято, замість рису або пшениці їх обсипають плодами інжиру.

Німеччина

Німецькі весільні традиції включають ритуал Polterabend. Увечері напередодні весілля друзі нареченої приходять до дверей її будинку розбивають об поріг блюда і тарілки. Вважається, що осколки приносять удачу нареченій. Після цього традиційно наречена запрошує прийшли на келих вина або чашку чаю з пирогом, щоб віддячити їм.

На наступний день, під час самої церемонії, наречена повинна мати при собі в кишені хліб і сіль, що символізує достаток. (Як ми бачимо, німецькі весільні сукні мають кишені.). Наречений же приносить зерно - це означає багатство і успіх. Гості вистилають свіжими ялиновими гілками доріжку, якою наречена і наречений підуть після закінчення церемонії, бажаючи, щоб шлях молодят був вимощений успіхом, надією і багатством. За це гостям дарують носові хустки, щоб вони могли загорнути в них залишилася від свята їду і понести її додому.

Греція

У Греції з давніх часів є безліч чарівних весільних традицій. Поки наречена і наречений одягаються перед весіллям, в їх честь співаються спеціальні пісні. Наречений перед початком церемонії дарує нареченій весільний букет. Історично, основна функція друзів жениха і подружок нареченої полягала в відлякуванні злих духів. У Греції ж друзі і подружки навіть одягаються в спеціальний одяг із зображенням очі, який повинен захистити молоду пару від невдач.

На грецьких весіллях дуже багато танцюють. Існує навіть спеціальний "танець грошей", під час якого гості, танцюючи і з нареченою і з женихом, прикріплюють гроші до їх одягу. У деяких сільських областях Греції весільну постіль готують особливим чином: за традицією, по ліжку повинні спочатку побігати маленькі діти, щоб принести достаток в нову сім'ю.

Угорщина

В Угорщині в весільної процесії бере участь все село, спочатку приходячи до дому нареченої, а потім супроводжуючи її в будинок нареченого або до церкви. В угорців теж існує "танець грошей": невеста ставить свої туфельки на середину кімнати і ті, хто хотів би потанцювати з нею, повинен покласти в туфельки декілька монет.

Індія

Щоб відвернути зло, який-небудь член сім'ї чоловічої статі (зазвичай брат жениха) після закінчення церемонії обсипає жениха і наречену пелюстками квітів.

Китай

Під час весільної церемонії наречена і наречений п'ють вино і мед з кубків, зв'язаних разом червоною тасьмою - червоний колір символізує любов і радість.

Польща

Зазвичай в селах друзі і сусіди плетуть вінок з листя розмарину і прикрашають ним волосся нареченої. Польська версія "танцю грошей": гості прикріплюють гроші до плаття нареченої, щоб купити танець з нею. За іншою польською традицією, наречена і наречений стоять в середині кола, утвореного гостями. Наречений знімає з нареченої фату, а гості кидають їм гроші замість подарунків, які вони могли б на ці гроші купити.

Португалія

У португальському "танці грошей" гість, охочий потанцювати з нареченою, також кладе гроші в її туфельку, яку йому підносять.

Франція

У Франції молодята на прийомі в їх честь повинні випити вино з кубка з двома ручками, який називається a coupe de marriage.

Шотландія

У Шотландії традиційно жених, щоб прийняти наречену в свою сім'ю, після проголошення клятв накидає на її плечі хустку з картатої матерії з квітами його клану і заколює його срібними шпильками.

Японія

В Японії наречена і жених випивають дев'ять ковтків саке (рисова горілка). Вважається, що після першого ковтка вони офіційно стають чоловіком і дружиною.

ФОТОЗОНИ ДЛЯ СВЯТА

Фотозони - спеціально виділене та красиво оформлене місце або простір, де ви і ваші гості можете зробити класні фотографії на пам'ять про весільний день. Такий весільний декор стане прикрасою виїзної церемонії і банкетного залу, а також розвагою для гостей, під час фотосесії.

як правильно підібрати місце для фотозони;

які види зон бувають (прес Волл, хардпостер, грифельна дошка, квіткове панно і т.д.);

про що ще потрібно подбати, пропонуючи гостям зону для фотографування.

Вибираємо місце для фотозони

Щоб фотозона на вашому святі була не просто формальністю, а найкращим місцем для пам'ятних Селфі і відкритих емоцій перед об'єктивом, потрібно правильно вибрати місце розміщення. В ідеалі, потрібно не менше 3 метрів в приміщенні банкетного залу або на природі (якщо церемонія виїзна).

Якщо святковий банкет на твоєму весіллі планується в приміщенні, встановіть фотозону в такому місці, де вона не заважала б нікому з гостей і в той же час була доступна всім бажаючим.

Вибираємо вид фотозони

Безумовно, фотозона повинна відповідати тематиці вашого весілля. Але якщо у вас немає певного напрямку, тоді ви можете використовувати такі актуальні сьогодні теми: ретро, ​​космос і зоряне небо, кіногерої, морська тематика, фотогалерея, казка, подорож, гангстерські пригоди і сільські посиденьки.

А тепер давай розглянемо, які види фотозон бувають!

Банери на каркасі (прес-Волл, бекстейдж, стенд-фон, бренд-Волл) з найрізноманітнішими написами, колірним рішенням і розмірами. Такий вид фотозони частіше використовується на світських заходах, політичних і економічних з'їздах. Плюсом такого декору є невисока вартість і можливість взяти в оренду. Мінус - виглядає вельми формально, "плоско", що не дуже урочисто.

Квіткове панно - дуже свіжо, стильно і неймовірно ніжно. Особливо взимку, коли за вікнами снігові замети, а у вас на весіллі квіткова галявина. Такий фон виграє перед іншими: живі квіти не тільки виглядають красиво, вони ж ще й пахнуть! Мінус таке задоволення - висока вартість і недовговічність. Квіточки, особливо на виїзній церемонії в спекотний літній день, можуть досить швидко втратити свій вигляд.

Паперова феєрія - гірлянда різнокольорових паперових журавликів, що розвиваються на вітрі, зачарує будь-якого, а фото вийдуть надзвичайно гарними. А ще можна зробити паперові квіти, помпони, вертушки і віяла! Виглядає таке оформлення ефектно, і може бути використано повторно.

Каскад з різнокольорових стрічок - це і легкість, і повітряна невагомість, і простота виконання. Стрічки завжди в моді, і це дуже піддатливий матеріал. Головне, зі смаком поєднувати кольори і вибирати якісні матеріали. До речі, не варто обмежувати себе тільки асортиментом стрічок, можна вибирати мережива. А також дуже здорово виглядають рвані смужки з тканини.

Зоряні гірлянди - сріблястий або золотавий картон в тандемі з атласними стрічками можуть зробити чудеса! А ще зірки можуть бути новорічними: яскравими, різнокольоровими, миготливими всіма кольорами веселки. Але навіть класичні лампочки з сухими гілками виглядають надзвичайно. Плюс такої фотозони в тому, що вона обійдеться недорого, а гірлянди точно знадобляться в господарстві.

Крейдяна або грифельна дошка - як в школі, тільки використовуються спеціальні крейда. Таке рішення дуже популярно, особливо, з додатковими атрибутами. Якщо ти не можеш похвалитися здібностями в малюванні - запроси друзів художників стильно оформити свою фотозону. Здорово, якщо залишиться вільне місце, де ваші гості зможуть залишити свої побажання та привітання.

Розворот газети - як ніби випуск нового номера газети, де буде багато ваших фотографій. Цікаве рішення для тематичного весілля. А книга чим гірше? І найбільш зворушлива варіація - полотно з вашої весільної клятвою один одному, написаної від руки або історією вашого знайомства. Гості будуть робити знімки і читаючи, захоплюватись атмосферою романтики, яку ви створили.

Квіти фонтани з куль - це класика жанру. Напевно, років десять тому ви і не дізналися б про інші варіанти фотозони, адже повітряні кульки були абсолютними монополістами в питанні оформлення фотозони.

Тантамареска або хардпостери - це такі банери, з прорізом для голови. Сюжети для стендів можуть бути найрізноманітніші, навіть «мультяшні», і прорізів можна робити кілька. Така фотозона приховає наряди, що може не сподобається твоїм подружкам. Ми радимо даний вид фотозони для вузько-тематичних заходів або ж як додаткову можливість повеселитися!

ГЕЛІЄВІ КУЛЬКИ НА СВЯТО

Оформлення гелієвими кульками заходу стало вже традицією і популярним методом декорування. Прикраса заходу живими квітковими композиціями, крижаними скульптурами, декору з тканини - це дуже специфічний і в той же час дорогий варіант зробити зал більш ефектним і красивим. До того ж мода на такі прикраси дуже мінлива.

Гелієві кулі - це ідеальний варіант прикраси для будь-якого свята. Незалежно від віку, тематики заходу, місця проведення - прикраса гелієвими кулями можна вважати універсальним. Завдяки широкому асортименту і доступним цінам кожне ваше свято може бути оригінально декорованим, при цьому така прикраса не може набриднути.

Повітряні композиції, літаючі гелієві кулі, які летять цифри, кульки з написом, кульки -сюрприз, а також ми можемо запропонувати вам самі останні новинки в аероіндустріі: кулі з конфетті, кулі з пір'ям, кульки з підсвічуванням, кульки в коробці.

Чому варто прикрасити ваше свято саме кулями?

Кульки люблять все і незалежно від віку винуватця торжества, повітряні кулі викликають святковий настрій, позитивний настрій

Завдяки найширшому асортименту Ви можете замовити гелієві кулі під стелю з довгими красивими стрічками або цілі масштабні композиції, арки, фонтани і тд.

Кульки Можна використовувати не тільки для прикраси, так і в якості атрибута для різноманітних конкурсів, шоу.

Вартість гелієвих кульок вас приємно здивує. Кожен зможе дозволити собі повітряні прикраси за своїм бюджетом і смаком.

Повітряні кульки на святі заряджають позитивною енергією, піднімають настрій і власне створюють святкову атмосферу, в яку швидко втягуються всі гості.

В кінці свята гелієві кулі можна роздати гостям в якості подяки, що вони змогли відвідати ваше торжество.

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИКОРИСТАННЯ ПОВІТРЯНИХ КУЛЬ З ГЕЛІЄМ

Що робити (і не робити!) з вашими повітряними кульками

Ми знаемо про повітряні кульки практично все, тому хочемо поділитися інформацією про те, як максимально продовжити життя купленим вами гелієвим кулькам.

ПОГОДА

Варто мати на увазі, що холод значно впливає на повітряні кульки з гелієм. Гелієві кулі літають через те, що газ, що їх наповнює, гелій легший за повітря, і коли він остигає, він стає щільнішим і, отже, важчим за повітря, відповідно низькі температури викликають опускання і зменшення об'єму надувної кульки.

Наші кульки Баблс виготовлені з товстішого матеріалу, а це означає, що вони довговічніші і краще витримують холод під час свого польоту.

Якщо ви вирішили купити фольговані кулі, то майте на увазі, що за низьких температур під час транспортування вони можуть виглядати трохи менш пухкими. Повернувшись у тепло, ви почуєте, як кулі з фольги починають видавати ледь чутний хрускіт, це гелій розширює повітряну кульку до її нормального стану.

ЧОГО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГЕЛІЄВІ ПОВІТРЯНІ КУЛІ

Контакт із гострими чи гарячими предметами.

Пазурі, дзьоби та будь-які інші бонуси від домашніх вихованців.

Протягування через дверні отвори.

Застрягання у дверях автомобіля.

Великі чи маленькі руки, які забувають міцно тримати кульку.

Екстремальні погодні умови.

Повітряні кульки на вулиці.

Якщо погода не буде відносно спокійною, Ваша повітряна куля сіпатиметься від поривів вітру, мокнути під дощем і падатиме під спекотним сонцем. І хоча ми використовуємо лише якісні повітряні кулі, ми не гарантуємо, що кульки зможуть витримати перераховані випробування на відкритому повітрі.

КУЛІ ПІД СТЕЛЮ

Якщо ви бажаєте самостійно випустити повітряні кулі під стелю, обов'язково перевірте поверхню стелі перед запуском. Найдрібніші сколи в покритті можуть призвести до того, що повітряна кулька лопне, тому проведіть рукою по поверхні і перевірте, чи є області, які, на вашу думку, можуть створити проблему.

Також гарантуємо, що будь-які гарячі прожектори зашкодять ваші повітряні кулі. Якщо у вашій кімнаті є прожектори, переконайтеся, що вони були вимкнені за 2 години перед запуском та повністю охолонули.

Не вмикайте світло, як тільки лампи розжарюватися, це призведе до вибуху повітряних кульок і ваші гості не зрадіють такому феєрверку.

ЛАТЕКСНІ КУЛІ

Наші латексні повітряні кулі зроблені з латексу, що біорозкладається, це означає, що з часом вони окислюються. Через органічні властивості натурального латексу кольорові повітряні кулі стануть матовими, а прозорі кульки з конфетті стануть каламутними протягом 10 - 12 годин. Будь ласка, постарайтеся утилізувати повітряні кулі після їх використання.

ЧАС ПОЛЬОТУ ГЕЛІЄВИХ ПОВІТРЯНИХ КУЛЬ

Кульки Вubbles: до 10 днів (парити у повітрі можуть до 4 тижнів, проте через 2 тижні вони виглядатимуть менш презентабельно!); Латексні кулі 30 см з конфетті: протягом 8 – 10 годин; Великий шар 90см: без додаткової обробки 24 - 36 годин; Велика повітряна куля 90 см з конфетті без обробки парять у повітрі 24 – 36 годин (зверніть увагу, що через 12 – 24 години вони каламутніють).

Але всі наші кулі ЗАВЖДИ оброблені спеціальним засобом, який у рази збільшує тривалість польоту куль. Так, наприклад, стандартна повітряна куля з латексу 30 см, при обробці літає 3 дні.

НЕБЕЗПЕКА ВІД СОНЦЯ

Пряме потрапляння сонячних променів на кульку з латексу призводить до того, що вона каламутніє і зменшується в об'ємі, повітряні кульки насичених кольорів ризикують втратити свою яскравість.

Якщо на вулиці дуже спекотно, то знайте, що повітряна куля може луснути.

ОФОРМЛЕННЯ ДИТЯЧОГО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Як же організувати свято своїй дитині?

Багато батьків замислюються над такою проблемою, як оформлення дитячих свят. Безумовно, створення святкового антуражу має велике значення для веселого настрою та радісної атмосфери. Особливо важливим елементом є створення декорацій у специфічному стилі при організації свята за певним сценарієм.

Якщо, наприклад, планується казковий сценарій, в якому будуть присутні лицарі, дракони, чарівники та принцеси, то оформлення дитячого свята має як мінімум включати декорації «замку», «печери дракона», манекени або зображення казкових персонажів і, звичайно ж, специфічні костюми для кожного з учасників вистави.

З давніх-давен квіти є популярним засобом для прикраси будь-яких свят. Можна використовувати як окремі квіти, і букети. Додатково можуть знадобитися вази, горщики, декоративні стрічки, зелене листя і гілки, а взагалі ж можна використовувати кулі.

Оформлення дитячого дня народження за допомогою повітряних куль — один із найпопулярніших варіантів у багатьох країнах світу. Завдяки досягненням сучасної промисловості можна придбати величезну кількість різновидів повітряних кульок:

- класичні круглі або овальні кульки різних кольорів, у тому числі для запуску в небо

- фігурні кульки у формі різних тварин, предметів, рослин чи казкових персонажів

- складні композиції, складені з повітряних кульок, у тому числі складові фрази чи слова, букети, предмети, фігури та навіть будівлі

- кульки як частина комплексних декорацій

Не менш складно уявити оформлення дитячих свят без вітальних плакатів. Банери, які ви можете замовити у нашому агентстві, є складними композиційними плакатами, в яких часто використовуються фотографії іменинника, друзів або родичів, а також є невід'ємною частиною свята.

Основне призначення банерів та плакатів - створення великого вітального напису. Як додаткові елементи декору часто використовуються гірлянди та розтяжки (з прапорців, квітів тощо)

Хороший ефект для прикраси приміщень дають різнокольорові ліхтарики та лампочки. Головне - це бажання та позитивний настрій. Ми обов'язково допоможемо організувати для Вашої дитини незабутнє свято!

ОСОБЛИВОСТІ НОВОГО 2022 РОКУ

Новий 2022 рік є роком Блакитного Водяного Тигра. Згідно з китайським гороскопом, він офіційно отримає кермо правління 1 лютого 2022-го і пануватиме аж до 21 січня 2023-го.

Цей хижак, яким би він не був зарядженим кольором, завжди голосно заявляє про себе, а рік під його символікою буде яскравим і повним подіями. Цей знак, колір і стихія-супровідник безперечно вважаються символами змін, і водночас Тигр може обіцяти невизначеність.

Тигр - тварина красива і яскрава. Тому нам слід наслідувати Хазяїна наступного року і підібрати собі щось помітне, але при цьому підібране зі смаком.

Варто придивитися до одягу з розкішних тканин – шовк, шифон, оксамит, атлас. Щодо колірних рішень, то для кожного знака Зодіаку вони свої, але є й універсальні варіанти: чорні та водяні кольори.

Крім того, щоб задобрити такого сильного та небезпечного хижака, як тигр, можна сміливо вибирати тигрині кольори: оранжевий, чорний, золотистий, білий, жовтий, пісочний, коричневий.

Вбрання краще вибирати з елементами смужок та хвиль, а прикраси та аксесуари – з металу, перлів та просто із серії морської тематики.